McA CP trap 1.1/4″ x 75mm CA32UK-CB
SKU: 61020507
Delivery & Returns
Delivery Options
Product details
Weight1.404 kg
Dimensions17.0 × 8.5 × 47.5 cm
BrandMcAlpine
Product Type
Size4 in
Part TypeTrap
Description
– 32mm European Outlet
– 75mm Water Seal
– Adjustable Inlet
– Includes 16″ length of 32mm OD CP Brass Waste Pipe and Wall Flange
– Supplied with MS4-32SOLVENT fitting to convert to 1¼” UK pipe size
– Chrome Plated Brass
– Packaged Weight: 1.404 kg
– Packaging Length: 170 mm
– Packaging Width: 85 mm
– Packaging Height: 475 mm
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “McA CP trap 1.1/4″ x 75mm CA32UK-CB”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Current Item