McA bath clicker waste & o-flow CBWF70CB
SKU: 61020587
Delivery & Returns
Delivery Options
Product details
Weight0.618 kg
Dimensions26.8 × 7.3 × 36.5 cm
BrandMcAlpine
Product Type
Size26.8 x 7.3 x 36.5 cm
Part TypeWaste
Description
– 1½” BSP
– Spring loaded mushroom plug
– Matching CP Brass overflow cover plate
– 70mm Chrome Plated Brass flange
– Flexible overflow tube has OD of 34mm
– Packaged Weight: 0.618 kg
– Packaging Length: 268 mm
– Packaging Width: 73 mm
– Packaging Height: 365 mm